Persikėlinėju rudens nuotraukas… Su Majum, keletą mėnesių atgal.
2011 m. gruodžio 29 d.
Vaikai žaidė boboutes…
Na, visko jie prisigalvoja, gerai, kad auklė irgi per daug nestabdo ir padeda jiems pasiversti visokiais personažais. Šį kartą – mūsų vaikai tapo bobutėmis. Oj, kiek juoko buvo
Vitaminukas
Vakaris verkia. Aš klausiu, ką jam įdėt į burnytę, kad iš ten tyla būtų, Vakaris:
-Vitaminuką… (Labai mėgsta vitamino C žirnelius).
Citata
Labai noriu, kad vaikus suaugusieji laikytų , tuo kuo jie yra – žmonėmis. Kad nevežiotų jų į mokyklas. Kad neprimintų, jog reikia valgyti. Kad su mažiukais nekalbėtų, kaip kalbama su viščiukais. Kad nesakytų, jog vaikai nieko nesupranta. Kad pasiimtų vaikus prie mirštančios močiutės lovos. Kad kalbėtų su jais apie meilę ir tėvynę. Kad kalbėtų su jais apskritai.
Dar norėčiau, kad vaikai galėtų nusipirkti visas knygas, kurios jiems patinka. Kad vaikų niekas neskriaustų. Kad neliktų vaikus ginančių organizacijų, nes nieko nereikėtų ginti.
Kad vaikui papasakojus švenčiausią jam dalyką , mama nesakytų Tu „malačius“. Kad suaugusieji, neturintys ką pasakyti vaikams, nebijotų tylėti.
Sakote , daug noriu? Gal ... Bet man atrodo, kad vaikai-pati beteisiškiausia žmonijos dalis. Egipto faraonų ir Kubos cukranendrių plantacijų vergai turėjo daugiau teisių, negu jų dabar turi vaikai. Kartais galvoju: iš kur tokia begalinė vaikų kantrybė? Juos žemina, už juos galvoja, renkasi ir myli, jiems nurodinėja ką valgyti ir kaip čiaudėti, o jie šypsosi ir taikingai bando daryti, kas liepiama.
Savo knygoje aš rašau apie mažyčius meilės grūdelius, kuriuos gimdamas gauna kiekvienas vaikas, ir todėl jie myli savo tėvus. Nuostabus dalykas tie grūdeliai, tačiau anksčiau ar vėliau jų atsargos vaikui baigiasi. Norėčiau, kad tų grūdelių užtektų kuo ilgiau. Bet tada , ir mes, suaugusieji vaikus turime mylėti. Mylėti padoriai, o ne kažkokiomis meilės išėdomis.
Gendrutis Morkūnas „Švęsti kosmose ir tvarte“
2011 m. gruodžio 22 d.
Valdorfo lėlytė
Vakar gavom Valdorfinių lėlyčių, tų tikrųjų – be veidukų. Vasarytė pamačius jas labai susigraudino, emocijos liejosi per kraštus:
-Akytės! Kul akytės! Leikia piesti akytes! Mamyte, lėlytei nėla akycių! Piesk akytes!
Ašarėlė
Vakaris verkia, jam rieda ašarėlė, aš pirštu rodau į ją, sakau:
-Kas čia?
Vasarė pradeda juoktis:
-Snalglys cia bloliui bėga.
2011 m. gruodžio 12 d.
Puslapis
Šiandienos puslapis – atradimas
http://eilerastukaivaikams.blogspot.com/
ne tik eilėraštukai, bet ir pasakos, žaidimai ir t.t. Ir visi tokie mieli, atrinkti…
2011 m. gruodžio 8 d.
Kalėdiniai darbeliai
Nykštukas:
Eglutė – atvirutė:
Eglutė su žaisliukais:
Angeliukai (vaikams darbeliai, kuriuose naudojama rankyčių forma patinka labai!):
Besmegeniai:
Šiuos visus darbelius darė su aukle, su manim daryti toliau esantys:
Žaisliukas ant eglutės:
Eglutės su sagomis:
Beje, jei pastebėjot, su aukle daryti darbeliai pasikeitė šiek tiek nuo ankstesnių – paprašiau, kad jiems duotų daugiau laisvės tiek renkantis spalvas, tiek aplikuojant darbelius. Vaikui parodant viską – kur ką dėti, klijuoti ir tepti lavėja tik motorika. O kai vaikai patys ne tik daro, bet ir sugalvoja kur ką dėti, lavėja ir kūrybiškumas, mąstymas, tik iš tokių darbelių galima matyti vaiko raidą ir jos pokyčius. Žinau, tėveliai dažnai nori matyti “gražius” darbelius, bet man gražiau, kai vaikas pats padaro, o ne įvykdo kažkieno užduotį. Užduotims daryti yra pratybos, kurias, pasakysiu, maniškiai tikrai mėgsta…
Nepyk
Prieina Vasarė prie manęs:
-Mama, apyk (=nepyk), apyk mama.
Atsakau, kad nepykstu. Apsisuka ir abu laiptais bėgte į antrą aukštą, kas man labai nepatinka, kad jie ten vieni eina, nes ten mano darbo kambarys arba mėgsta dūkti ant laiptų. Vienu žodžiu mergina apsidraudė iš anksto, kad nesupykčiau
??? (bliamba)
vakaris eina ir:
-Bliamba, bliamba, bliamba. Ir žiūri į mane.
A reikšmingai ištempia,m gaunasi toks bliaaaamba.
Nu ok, galvoju, nieko. Už valandos pradėjo Vasarė zysti, aš supykau, liepiu eit į savo kambarį. Vakaris:
-Nu, bialmba. Bliamba, bliamba, bliamba bliamba, bliamba.
Praeina 10 minučių:
-Bliamba cia, bliamba cia, ir cia bliamba.
Nu gi turėjo ateit toks laikas, dabar svarbiausia nereaguot.
2011 m. gruodžio 5 d.
Advento kalendorius
Advento kalendorių šiemet sąžiningai padariau, nors ir keletą dienų vėluodama Vaikams sukurtas mitas, kad kalendorių padarė nykštukai, labai rimtai tiki, kaip ir tuo, kad kas vakarą siurprizą irgi atneša nykštukas. Vokelius nukabinam, vietoj jų kabinam Kalėdinius darbelius. Man pačiai šis variantas labai patiko!
O kas gi čia?
Va iš vieno vokelio ką ištraukė:
Daugiau: http://www.ekodiena.lt/zaismingas-advento-kalendorius/
Labai labai labai laukiu sniego ir Kalėdų!
2011 m. gruodžio 4 d.
Balsavimas
Na čia šį kartą rašau su tokiu prašymu. Taip jau nutiko, kad mūsų trečią vaiką (na va tą www.medinisarkliukas.lt) pastebėjo Ūkio ministerija ir pakvietė dalyvauti konkurse. Aš ir neatsisakiau, o po kelių savaičių paaiškėjo, kad esame nominuoti tarp trijų geriausių 2010 m. startavusių projektų, nominacija “Verslo pirmokas”. Sudėta tiek jėgų ir laiko, kad būtų dabar kvaila imti ir nepaprašyti prabalsuoti už mus… Spręs ne tik komisija, bet ir balsuotojai, o balsuoti galima čia:
http://verslas.delfi.lt/business/article.php?id=52468077
Iš anksto didelis ačiū
2011 m. lapkričio 29 d.
“Žaislų muziejaus” paroda
Dalinuosi gražius renginiu – Aušros vartų galerijoje prasidėjo “Žaislų muziejaus” parodėlė “Žaislų istorijos”. Mes šiek tiek irgi nagus prie to prikišome, tad labai labai visus kviečiame apsilankyti
2011 m. lapkričio 24 d.
Gimtadienis
Šiandien mūsų trečiajam kūdikiui – parduotuvei medinisarkliukas.lt vieneri! Džiaugiamės neišpasakytai ir keliaujam iš kūdikystės į vaikystę
2011 m. lapkričio 22 d.
Virtuvėlė
Kūrybingiem būt labai nereikia, kad tokią virtuvę pasigamint, bet darbštiems – būtina!
Idėja iš nattymichelle.blogspot.com
2011 m. lapkričio 19 d.
Rudeniniai darbeliai
Dar radau keletą nuotraukyčių:
Karnavaliniai akiniai:
Obuoliukai:"
Gėlytės iš lapų:
Paveikslas iš sėklų:
Ežiukai ir grybukai:
Picos:
Gėlytės:
2011 m. lapkričio 18 d.
Darbeliai
Darbelių prisikaupė devynios galybės… Visus čia kur sudėjau vaikai darė su aukle, aš pastaruoju metu esu giliai panirusi į darbus, gėda prisipažinti, bet su manim veikla jokia nevyksta
Gėlytės:
Akiniai:
Paveikslas su drugeliais (turim nemažai tapetų atliekų )
Kiškis:
Varlytės:
Žuvytės
Žmogeliukai iš kankorėžių ir dažyti akmenukai:
Vasarės darbelis
Paprastai labai judri mūsų mažiausioji dievina daryti…. darbelius. gali net po 3 ar daugiau per dieną. O ir susikaupimas jos būna… nenusakomas. Pastaruoju metu darbelių darymui neretai pradeda diriguoti ji, ir auklei tik susako ką jai reikia padėti, ką paduoti, ką gražiai iškirpti, ką nupiešti
Vienas pirmesnių jos “laisvų” darbelių: žvaigždutės, jos pačios pėdutės ir pinigėliai
Beje, neišsigąskit – pinigais darbelių nedekoruojam, čia iš kažkokios reklamos. tik jai taip palikę įspūdį, kad kokią kupiūrą visuomet nešiojasi kišenėj ("batukams pirkti”).
2011 m. lapkričio 17 d.
Šiandienos įkvėpimo šaltinis
Filmukas apie “kitokius”, apie stereotipus, apie tai, kaip ir kodėl mes šioje žemėje atsidūrėm ir apie tai, kad mes visi skirtingi. Tai filmukas netgi apie kūrybiškumą (iki šiol mane trikdo kai vaikas kaladėlę įvardina, kad čia telefonas, o suaugęs jam atsako “kvailuti, čia gi kaladėlė” ir dar juokiasi…). Man patiko labai labai!
http://www.youtube.com/watch?v=f6Zqpf0FELM&feature=grec_index
Mūsų Helovyniškos linksmybės
Ech, seniai jau tai buvo… Bet prieškalėdinis laikotarpis mums itin intensyvus, sukamės kaip vijurkai pastaruoju metu, ir tai pusė darbų nebespėjam… Jau beveik trys savaitės praėjo nuo Helovyno, o nuotraukas keliu tik dabar Bet taip sakant geriau vėliau, negu niekada…
“Baisusis” moliūgas. Pjaustėm Pasakos kino teatre per dirbtuves, po to priėjo vienas vaikas ir sako: “Aš namuose irgi pjaustysiu moliūgą, tik žymiai baisesnį. Žymiai.”
Pusryčiams – vorai su pėdutėmis:
Užkandžiai: baisuokliai mandarinai, vaiduokliai bananai, želė su dantų protezais, spurgos su vaiduokliais.
Dėkoracijos: voras (ir musė ten kampe ):
Moliūgėliai ir vaiduokliukai:
Balionėliai-baisuoklėliai: