Mūsų šeimos ekologiškumo pradžia, žinoma, kad buvo du maži kleckai, kuriais mes visai kaip rūpinomės (ir rūpinamės), kas peraugo į gražią prasmingo verslo idėją – parduotuvę www.medinisarkliukas.lt , kuri gyvuoja jau visus 6 mėnesius. Ir jau kad tiek tas mūsų straipsnis apie medinukus “apkeliavo pasaulio”, tai galvoju įsimesiu ir čia galiausiai. Čia ko gero surašyti beveik visi mūsų argumentai, kodėl ėmėmės daryti tai, ką darome dabar ir kuo labai tikime. Beje, tai pats tikriausias šeimos verslas, kai darbo gauna ir vaikai – fotografuojasi, nors labiau tai galima pavadinti žaislų testavimu :)
Šiandieninis vaikų pasaulis pripildytas begalės garsų ir spalvų. Žaislų pasirinkimas įvairioms amžiaus grupėms toks didelis, kad gali apsvaigti galva. Žengdami į žaislų parduotuvę, atrodo, pasineriame į beprotiškai spalvingą, žėrintį, mirgantį, šviečiantį, šaukiantį, mirksintį, hipnotizuojantį pasakų ir animacinių filmukų pasaulį, tačiau užvėrę duris – neatsimename beveik nieko... O ką atsimena vaikas? Kokie bus jo vaikystės prisiminimai?
Visi puikiai žinome, kokią svarbią naudą žaislai turi vaiko lavinimui ir auklėjimui, kūrybiškumo, fantazijos ugdymui, estetikos suvokimui, pojūčių formavimuisi. Tik nuo tėvų priklauso kokius žaislus pasitelksime į pagalbą šioms svarbioms užduotims atlikti.
Tokie populiarūs šiandien plastikiniai, elektroniniai žaislai dažnai iškreipia vaiko tikrovės ir pojūčių suvokimą, įtraukdami į savo mirgantį, žybsintį, cypiantį pasaulį, skatina vaikus atsiriboti, užsidaryti jame, automatiškai atlikti nurodytas funkcijas ir nemoko ieškoti sprendimų pačiam. Neretai yra per sudėtingi ir kelia per didelį triukšmą. Vaikas nebesiekia taip jam reikalingo bendravimo. Tokių žaislų gamyboje dažnai naudojamos kenksmingos medžiagos, jie turi daug smulkių, lūžtančių detalių ir nėra saugūs nei vaikui, nei jo aplinkai.
Renkant žaislą savo vaikui, pirmiausia reiktų pagalvoti, kokią naudą žaislas atneš vaikui, ko jį išmokys, ką lavins, ar jis saugus. Kaina, žinoma, dabar daugeliui ypač svarbus aspektas, bet verta pamąstyti ir apie tai, kad pirkdami pigesnį žaislą dažnai aukojame kokybę, ilgaamžiškumą, nesame tikri dėl žaislo saugumo, jo gamyboje naudojamų medžiagų.
Būtent dėl visų anksčiau paminėtų priežasčių mediniai žaislai dabar išgyvena tikrą atgimimą. Iš medienos gaminami daiktai gyvuoja ilgiau už plastikinius. Be to, jie žymiai saugesni ne tik mažyliui, kuris žaisdamas savo žaisliukus kiša prie veiduko, deda į burną ar apkabina, mediniai žaislai saugesni bei sveikesni ir mus supančiam pasauliui – net išmetus medinį žaisliuką, jis tikrai biologiškai suirs.
Mediniai žaislai vaikui teikia žymiai daugiau naudos nei bet kuris plastikinis. Žaisdamas jais vaikas nesikoncentruoja vien ties efektu ar automatiško veiksmo pasekme, jis kuria – išgalvoja istorijas, veiksmus, veikėjus, juos įgarsina, vaidina vaidmenis, ieško sprendimų, kviečiasi į pagalbą kitus. Tokiu būdu mažylis lavina savo socialinę, emocinę, kalbos raidą, ugdo kūrybiškumą bei vaizduotę. Taip pat lavina smulkiąją bei stambiąją motoriką.
Medinių žaisliukų dabar galima įsigyti daug kur, tačiau būtina stebėti jų ženklinimą – ar jie atitinka Europos Sąjungos reikalavimus ir ar ženklinti CE, tai yra - žaislo saugos reikalavimai turi būti patvirtinti CE tipo tyrimo sertifikatu.
Renkantis medinius žaislus taip pat reiktų atkreipti dėmesį, iš kokios medienos jis pagamintas - beržas yra tinkamiausias žaislų gamybai.
Kodėl dar verta rinktis medinius žaislus? Nes tiesiog gera žinoti, kad vaikas savo kelionę po pasaulį pradeda su nuostabiu draugu, kuriame dar jaučiama medžio šiluma ir jaukumas, ir kuris galbūt lydės jį visą gyvenimą, nešdamas begalę prisiminimų ir šiltų jausmų.
Paruošė: www.medinisarkliukas.lt
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.