Šeštadienį turėjau pristatyti didelį darbą apie vaikų ikimokyklinį ugdymą. Skaičiau net išsijuosus – atsiskaitymui 12 knygų, keli moksliniai straipsniai ir dar pora užduočių… Dabar vėl esu protinga (vėl, nes apsileidau. O kaip žinia darbas su vaikais yra labiau darbas su savim nei su jais).
Oj, skaičiau Griunelius knygą “Ankstyvosios vaikystės pedagogika” ir kaifavau nuo idėjų, kuriomis pati tikiu. Mano nuomone, kiekvienas pedagogas, tėvas ar kitas asmuo turėtų užsirašyt šią klasiką, kad visiems (o labiausiai tai vaikams) gyventi būtų geriau. “Trys ne vaikui”:
-
Kai vaiko noras gali pakenkti jo sveikatai
-
Kai gali pakenkti kitiems žmonėms
-
Kai gali sugadinti daiktus
PVZ.: jei vaikas nori piešti ant sienos, tai nesakyti „negalima“, o paduoti popieriaus lapą, jei vaikas siekia paimti karštą puodelį, tai nesakyti „neliesk jo, apsideginsi“, o „puodelis karštas. Jei vienu pirštuku pamėgintum jį paliesti, galėtum tai pajusti“.
Tik trys, įsivaizduojat? O kiek kartų jam sakot per dieną NE, NEGALIMA (nuo šito mane purto ypatingai), NE TAIP, KĄ TU ČIA DIRBI?
Beje, pastebėjau, kad mane tiesiog varo iš proto vienas dalykas – kai aplinkiniai drausmina mano vaikus ar jiems ko nors neleidžia, nepaisant to, kad aš arba Tomas esam šalia. Juk mes turėtumėm nuspręsti, ko jiems iš tiesų negalima, ar ne? Ir kodėl taip sunku man, kaip mamai jiems (drausminantiems) pasakyti “STOP, čia gi mano vaikas, savąjį auklėkit (arba jau auklėjot) taip kaip jums atrodo teisinga”. Labai laukiu Austėjos nuomonės šia tema, oj kaip laukiu.